اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 13942  |  
تاریخ انتشار : 9. فروردين 1394 - 20:15
مجتمع آبترش سربیشه به عنوان نگینی در بین آثار طبیعی این شهرستان این روزها پذیرای هزاران مسافر و گردشگر است.
آبترش نگینی در بین آثار طبیعی سربیشه

به گزارش زن امروز ،به نقل از خبرگزاری فارس، حامد نداف‌مقدم عصر امروز در بازدید از مجتمع آبترش سربیشه اظهار کرد: این مجتمع در فاصله 70 کیلومتری شرق شهر بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی، 35 کیلومتری شمال غرب شهر سربیشه و در حاشیه جاده سنتو مهم‌ترین مسیر ترانزیتی شرق ایران قرار دارد.

وی افزود: این مجتمع با مساحتی بالغ بر 475 مترمربع زیر بنا عملیات ساختمانی آن از سال 1384 آغاز شده که با تلاش فراوان بخش‌های مختلف اجرایی اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی سربیشه گفت: این پروژه که به عنوان مهم‌ترین پروژه گردشگری شهرستان سربیشه به حساب می‌آید در یک محل ییلاقی و خوش آب و هوا ایجاد شده که می‌تواند در تابستان محل مناسبی برای مسافرانی باشد که جاده ارتباطی میان استان‌های خراسان و استان سیستان و بلوچستان را طی می‌کنند.

نداف‌مقدم تاکید کرد: سازه بنای مجتمع، اسکلت فلزی است که از دو بخش قرینه به عنوان بخش‌های زنانه و مردانه تشکیل شده که شامل امکاناتی از قبیل حمام، حوضچه‌های برداشت آب، دوش و وان می‌باشد و بخش مرکزی که مابین این دو بخش قرار گرفته حوضچه مرکزی و تغذیه‌کننده این فضاها به حساب می‌آید.

وی افزود: این چشمه دارای آبی سرد است که خواص آن در درمان بیماری‌های گوارشی، پوستی، اعصاب و روان و گرفتگی عضلات بسیار مناسب است.

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.