اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 20942  |  
تاریخ انتشار : 18. اسفند 1394 - 8:58
مسئول نمایندگی میراث سربیشه گفت:به دلیل وجود دو روستای شگفت انگیر چنشت وماخونیک که این دو روستا جز7روستای شگفت انگیز کشور به حساب می آیند، از شهرستان سربیشه با نام شهر روستای شگفت انگیز یاد میشود.
سربیشه شهر روستاهای شگفت انگیز

به گزارش زن امروز ، هاشم اتفاقی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی ،گردشگری وصنایع دستی شهرستان سربیشه در گفتگو با خبرنگار آوای سربیشه گفت:شهرستان سربیشه  به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیتی شرق کشور که مشهد را به چابهار متصل میکند دارای موقعیت ویژه ای است،  هرچند که جایگاه اصلی خودش را در این باره پیدا نکرده اما میتوانیم از این پتانسیل به خوبی استفاده کنیم.

اتفاقی افزود:در شهرستان سربیشه به لحاظ آثار تاریخی 41اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده  وبالغ بر 130 اثر بنا ومحوطه تاریخی شناسایی شده است.

مسئول نمایندگی میراث سربیشه همچنین بیان داشت :  از شهرستان سربیشه به عنوان شهر روستاهای شگفت انگیز یاد میشود و دلیل  آن نیز وجود دو روستای شگفت انگیر چنشت وماخونیک  می باشد که این دو روستا جز7روستای شگفت انگیز کشور به حساب می آید

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سربیشه از مزار بی بی زینب خاتون به عنوان بزرگترین بقعه مذهبی استان یاد کرد وافزود:مزار سید حامد علوی وهم چنین مجتمع آب در مانی آب ترش از دیگر جاذبه های گردشگری سربیشه است.

اتفاقی با بیان این مطلب که برای استفاده ازپتانسیل بسیار بالای شهرستان سربیشه در حوزه صنایع دستی پیگیر استقرار بازارچه وموزه صنایع دستی در شهرستان سربیشه هستیم ،از  راه اندازی یک سایت موزه باستان شناسی به نحوی که بتوانیم یک محوطه تاریخی باستان شناسی ایجاد کنیم تا امکان بازدید برای علاقه مندان فراهم شودخبر داد.

 

 

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.