اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 23960  |  
تاریخ انتشار : 19. دى 1395 - 11:29
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه خبررسانی بزرگترین خدمت در پیروزی یک جامعه و یا بدترین مانع در راه آرمانهای یک جامعه است، افزود: رسانه سرنوشت جامعه را رقم می زند و خبرنگار وقتی قلمش را روی کاغذ می گذارد بداند کارش خدایی است یا نفسانی.

به گزارش خبرنگار زن امروز ،حجه الاسلام عبادی نماینده ولی  فقیه در استان خراسان جنوبی شب گذشته در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: انواع موجودات عالم مبدا و مقصدی دارند که حیوانات و جمادات این مسیر را می دانند تا به مقصد می رسند اما انسان باید در ابتدا در جهان بینی و جهان شناسی برای خودش یک آرمان مشخص کند و براساس برداشت خود از هستی، جهان شناسی، خودشناسی و هدف شناسی، خودش را و اندیشه، گفتار و عملش را با آن تطبیق دهد.

وی با بیان اینکه بین انسان و آرمان انسان یک تناسب مستقیم وجود دارد؛ گفت: وقتی انسان می خواهد حرکت تکاملی را شروع کند، القائاتی پیش می آید تا حرکت را متوقف کند و این القائات شیطانی است و باید با استفاده و عقل و منطق و پیامبران که عقل درونند راه خود را درست تشخیص دهند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به اینکه ما باید در یک زمینه خدمت کنیم و در صدها کار خدمت بگیریم، گفت: کار صحیح این است که همه ما خدمت سالم ارائه دهیم و طبع انسان عدل و انصاف را قبول دارد و انحراف از آن بیماری است.

 

حجه الاسلام عبادی با بیان اینکه خبررسانی بزرگترین خدمت در پیروزی یک جامعه و یا بدترین مانع در راه آرمانهای یک جامعه است، افزود: رسانه سرنوشت جامعه را رقم می زند و خبرنگار وقتی قلمش را روی کاغذ می گذارد بداند کارش خدایی است یا نفسانی.

 

وی ادامه داد: بدتر از جنایات جنایتکاران که حد و مرز ندارد، رسانه هایی هستند که با القائات و توجیهات مسئله را عادی جلوه می دهند و اینها را در وجدان مردم داخل می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: شیطان فقط ابلیس نیست جن و انس هم هستند و به تعبیر امام خمینی(ره) آمریکا شیطان بزرگ است و هالیوود رسانه ای است که بینن انسان و هدفش فاصله می اندازد.

 

حجه الاسلام عبادی نقش خبرنگاران و اصحاب رسانه را در جامعه، بسیار موثر دانست و متذکر شد: به عنوان مثال، بایک جمله خبرنگاران یک حرکت الهی می تواند متوقف شود و یا برعکس.

 

وی ضمن اشاره به موضوع جنگ رسانه ای در جامعه، عنوان کرد: اگر جنگ رسانه ای، در راه خدا و برای خدا باشد، جبهه رسانه ای است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی فن خبرنگاری را، بالاترین فن دانست و گفت: شغل خبرنگاری، یکی از حساس ترین مشاغلی است که خطرات زیادی خبرنگاران را، تهدید می کند.

 

آیت الله عبادی با بیان این که یکی از هنرهای امام راحل (ره) این بود که سخت ترین مفاهیم و موضوعات را طوری در جامعه مطرح می کرد که عوام فهم بوده و حتی درک آن مفاهیم برای روستاییان نیز آسان بود، ابراز کرد: متاسفانه روز بعد از صحبت های ایشان، برخی از رسانه ها که حتی خودشان را، دوستداران وی می دانستند تیتری می زدند که 180درجه با اهداف امام راحل (ره) متفاوت بود؛ اینجا است که نقش مثبت و منفی رسانه ها بیشتر از گذشته مشخص می شود.

 

وی ضمن اشاره به دوگانگی برخی رفتارها در جامعه، اظهار داشت: آنجا گیر است که یک عده ای انقلاب کرده و عده ای دیگر خلاف می کنند.

 

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به جنایت های متعدد آمریکا در طول تاریخ، تصریح کرد: هر جا که تجاوز، سوء استفاده، قتل، غارت و بقیه ظلم ها دیده شود، به راحتی می توان گفت که تفکر آمریکایی حاکم است.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه هیچ چیزی بالاتر از خدمت رسانه ای نیست، گفت: هیچ شری هم بالاتر از شیطنت در بحث رسانه ها نیز وجود ندارد.

 

وی تصریح کرد: عده ای در جامعه آمریکا و انگلیس و کل اروپا و اسرائیل را در جنایت امروز و گذشته بزک می کنند و دنباله روی آنهایی که همسو با آن اندیشه انحرافی حرکت می کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه اگر نوشته و رفتار من به درد انگلیس بخورد می خواهد هرجا باشد خود انگلیس می شود، گفت: هرجا تفکر ضد انسانیت باشد آمریکا و شیطان است.

 

انتهای پیام/