اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 24814  |  
تاریخ انتشار : 30. فروردين 1396 - 13:45
چرا ناباروری استرس‌زا است و چطور می‌توانید با این استرس کنار بیایید؟

به گزارش زنان شرقی ،ناباروری مشکلی پزشکی است که می تواند بر همه ی جنبه های زندگی شما اثر بگذارد، به خاطر اینکه می تواند در زندگی زناشوییتان بلاتکلیفی و تحول عاطفی ایجاد کند، می تواند شدیدا استرس زا باشد، ناباروری سبب ایجاد استرس می شود.فشار روحی ناباروری تقریبا معغادل ابتلا به سرطان یا مرگ یکی از نزدیکان در نظر گرفته می شود. همسرانی که استرس و مشکلات روحی ناشی از ناباروری را تجربه مینمایند، گاهی اوقات در ارتباط با یکدیگر دچار مشکل خواهند شد.

 

برخی از زوجین ناباروری را موضوعی خصوصی می دانند و ترجیح می دهند که در مورد آن صحبت نکنند.

 

باید به این نکته توجه داشت که صحبت با دوستان و یا زوجینی که ناباروری را تجربه، به دلیل این که ممکن است احساس مشابه یکدیگر داشته باشند، مفید باشد.ارتباط بین زوجین در مورد ناباروری بایستی راحت و باز باشد.

 

بین زنان و مردان از نظر تجربه و نوع برخورد با استرس ناشی از ناباروری اختلاف وجود دارد. زنان بیشتر دوست دارند تا استرس خود را به راحتی بیان نمایند در حالی که مردان تمایل دارند که خود را مشغول نموده و احساسات خود را پنهان کنند.

 

دیده شده است که مدیریت استرس و استفاده از روش های تمدد اعصاب نتایج درمان های ناباروری را بهبود می بخشد، باید به خاطر داشت نمی توان همه ی فشار های روحی را حذف نمود، اما می توان زمانی را برای آرامش اعصاب اختصاص داد.

 

افراد در هر شغل و مسوولیتی باید زمانی را برای زندگی خود اختصاص دهند.

 

مطالعه، قدم زدن، عبادت، گوش دادند به موزیک ملایم، صحبت و تبادل پیام با دوستان از راه های دستیابی به آرامش اعصاب است.

 

انتهای پیام/

 

منبع: راه ساجده