اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25047  |  
تاریخ انتشار : 17. ارديبهشت 1396 - 10:25
عضو انجمن علمی شنوایی‌شناسی ایران جزییات و علت اینکه برخی کودکان دست‌وپاچلفتی لقب می‌گیرند، را توضیح داد.

به گزارش زنان شرقی ، محسن احدی در گفتگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، درباره سرگیجه در کودکان اظهار داشت: باید بدانید که بیماری‌های وستیبولار نه‌تنها در بزرگسالان، بلکه در کودکان نیز رخ می‌دهند و هرچند اعتقاد بر شیوع کمتر آنها در کودکان است، اما گزارشات مکرری از افزایش شیوع آنها در دوران کودکی منتشر شده و هر روز توجهات بیشتری را به خود جلب می‌کند.

 
وی ادامه داد: بیماری‌های وستیبولار می‌تواند موجب تأخیر رشد حرکتی کودک و مشکل بی‌تعادلی در وی شود به‌طوری که اطرافیان، وی را کودکی دست‌وپاچلفتی به شمار آورند.
احدی تصریح کرد: علاوه بر این، بیماری‌های وستیبولار موجب ضعف در کنترل حرکات چشم و حفظ ثبات دید می‌شوند که در نهایت منجر به مشکلات یادگیری و اختلال در خواندن این کودکان خواهد شد.
وی گفت: متأسفانه، علی‌رغم آگاهی روزافزونی که از بیماری‌های وستیبولار در کودکان ایجاد شده است، هنوز غربالگری این بیماری‌ها در کودکان اجرا نمی‌شود و در نتیجه، امکان انجام مداخلات درمانی و توانبخشی به‌موقع با دشواری روبه‌روست.
احدی خاطرنشان کرد: آیا از احساس سرگیجه و چرخش محیط به دورتان رنج می‌برید؟ آیا حرکت دادن سر یا بلند شدن از جا باعث گیجی و منگی‌تان می‌شود؟ آیا دچار سرگیجه هستید یا در حفظ تعادلتان به‌هنگام راه رفتن دچار مشکل شده‌اید؟ خواندن این گفت‌وگو را به شما توصیه می‌کنیم.
انتهای پیام/