اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25203  |  
تاریخ انتشار : 27. ارديبهشت 1396 - 17:02
بخش زایمان طبیعی و تک نفره با ۹ تخت و بخش مراقبت های ویژه نوزادان بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند افتتاح شد.

به گزارش زنان شرقی ،دکتر کاظم قائمی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند امروز (۲۷ اردیبهشت) در مراسم افتتاح این دو طرح با اشاره به خدمات دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مردم، گفت: هدف ما از ارائه خدمات در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تحقق خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مریض هیچ دردی جز بیماری نداشته باشد، است.

 

وی با اشاره به اینکه طی چند سال گذشته خدمات زیادی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند به مردم ارائه شده است، گفت: بهره برداری از بیمارستان رازی بیرجند، بهسازی اورژانس بیمارستان ولی عصر و بیمارستان شهدای قاین، افزایش تخت‌های اورژانس از 30 تخت به 65 تخت و راه اندازی اورژانس هوایی از جمله این اقدامات است که در چند سال قبل انجام شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه طی مدتی که اورژانس هوایی در بیمارستان ولی عصر راه اندازی شده است تعداد 142 پرواز انجام شده و 164 بیمار جابجا شدند، گفت: همچنین اورژانس بیمارستان طبس هم در سال قبل راه اندازی شد که تاکنون 11 پرواز با حمل 25 بیمار انجام شده است.

 

قائمی با اشاره به اینکه بیمارستان رازی بیرجند به عنوان مرکز فوق تخصصی شروع بکار کرده است و تا پایان شهریور تکمیل خواهد شد، گفت: اولین عمل جراحی تومور مغزی در این بیمارستان انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه بعد از اجرای طرح تحول سلامت تحت های ویژه بیمارستانی از 98 مورد به 140 تخت رسیده است، گفت: بخش جراحی مغز و اعضاب بیمارستان های فردوس و قاین نیز در سال 95 راه اندازی شده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه امسال 101 واحد بهداشتی درمانی در استان افتتاح خواهد شد، افزود: امسال تمام واحدهای بهداشتی استان از نو بازسازی می شود.

 

قائمی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در سال قبل بیشترین آمار جذب نیرو را داشته است، گفت: این دانشگاه در سال قبل 1911 نیرو جذب کرده است.

 

وی به برنامه های پیش رو این دانشگاه اشاره کرد و گفت: تکمیل بیمارستان رازی بیرجند، راه اندازی مرکز ناباروری، راه اندازی بخش سوختگی بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند، تکمیل آمفی تئاتر، زیباسازی پردیس دانشگاه و راه اندازی دانشکده داروسازی را از دیگر برنامه های دانشگاه برای سال جاری عنوان کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: شبستان

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.