اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25206  |  
تاریخ انتشار : 27. ارديبهشت 1396 - 17:22
رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی:
۴ هزار ناظر شورای نگهبان بر انتخابات در استان خراسان جنوبی نظارت دارند
رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در استان ۹۰۲ صندوق اخذ رأی پیش‌بینی شده است گفت: ۴ هزار ناظر شورای نگهبان بر انتخابات در استان خراسان جنوبی نظارت دارند.

به گزارش زنان شرقی ،حجت‌الاسلام علی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، اظهار داشت: در استان خراسان جنوبی 902 صندوق اخذ رأی وجود خواهد داشت که برای صندوق‌های روستایی سه ناطر و برای صندوق‌های شهری 5 ناظر پیش‌بینی شده است.

وی افزود: در این دوره از انتخابات قریب به 4 هزار نفر در استان خراسان جنوبی بر صندوق‌های اخذ رأی نظارت خواهند کرد و نیروهای نظارتی ما در این مدت تاکنون آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: فعالیت هیئت‌های نظارت بر انتخابات از 6 ماه قبل آغاز شده است.

محمدی با بیان اینکه تاکنون شاهد تخلفات نیروی اداری از جمله کارمندان و ادارات فراوان بودیم افزود: این تخلفات در روستاها و شهرها وجود دارد و تخلفات زیادی از سوی فرمانداری و بخشداران بوده که تذکراتی از سوی دادستان به این افراد داده شده است.

پیش‌بینی 410 دستگاه اخذ رأی الکترونیکی در شهر بیرجند

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای خراسان جنوبی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در مجموع امسال بیش از یک هزار و 1000 ناظر و سرناظر بر انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا نظارت خواهند کرد.

فرهاد فلاحتی با بیان اینکه امسال در شهر بیرجند 410 دستگاه اخذ رأی الکترونیکی برای 92 شعبه رأی در نظر گرفته شده است افزود: در سایر شهرستان‌ها برای هر شعبه دو ناظر در نظر گرفته شده و برای هر شعبه روستایی یک ناظر وجود دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه در شهر بیرجند انتخابات شوراها الکترونیکی است در هر شعبه سه دستگاه آرا مردم را ثبت می‌کنند که به منظور نظارت بیشتر در هر شعبه حداقل دو ناظر حضور دارد.

فلاحتی با بیان اینکه از 25 اسفندماه که دستور انتخابات صادر شد 11 هیئت شهرستانی در خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کرده است افزود: هر کدام از این هیئت‌ها متشکل از 5 نفر عضو است و علاوه بر این در حال حاضر 25 هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای مرکز بخش متشکل از سه نفر عضو در استان فعال بوده که از ابتدای آغاز انتخابات کار نظارت را آغاز و این فعالیت تا بعد انتخابات ادامه خواهد داشت.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه همه چیز برای برگزاری انتخابات قانون‌مند آماده است اظهار داشت: بعد از اعلام آرا باید نتایح حوزه‌های انتخابیه تایید شود و اگر نامزدی بر روند انتخابات اعتراض داشته باشد به مدت دو روز فرصت خواهد داشت تا اعتراض خود را به هیئت‌های نظارت اعلام و هیئت نظارت شهرستان و استان موظف هستند تا ظرف مدت 15 روز به آن پاسخ دهند.

انتهای پیام/