اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25266  |  
تاریخ انتشار : 1. خرداد 1396 - 10:30
معاون امور فرهنگی کمیته امداد خراسان جنوبی عنوان کرد:
رقابت ۹۵ مددجوی تحت حمایت استان در مسابقات قرآنی شهدای مقاومت
مسابقات قرآنی «یادواره شهدای مقاومت» ویژه مددجویان تحت حمایت، به مدت یک روز و در سه رده سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا برگزار و از نفرات برتر تجلیل شد.

به گزارش زنان شرقی ،فراگیری، آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن کریم از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی و از وظایف آحاد جامعه اسلامی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدعرب، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان خراسان جنوبی هدف از برگزاری مسابقات قرآنی «یادواره شهدای مقاومت» را توسعه و ترویج علوم و معارف قرآنی در بین مددجویان، تقویت انس با قرآن کریم، ارتقاء فرهنگ تمسک به قرآن و عترت و شناسایی و رشد استعداد های قرآنی عنوان کرد و افزود: در این دوره از مسابقات ۹۵ مددجو ، شامل ۵۵ دختر و ۴۰ پسر از سراسر استان با یکدیگر به رقابت پرداختند. 
عرب برگزاری مسابقات قرآنی را  موجب نزدیک شدن بیشتر به حقایق و روح قرآن کریم عنوان کرد و افزود: فرا گرفتن معارف قرآنی زمینه‎ای برای رسیدن به سلامت، امنیت و عزت و سامان یافتن زندگی مسلمانان در سایه تعالیم قرآن و عترت است.
وی، فراگیری، آشنایی و انس با مفاهیم نورانی قرآن کریم را از مهم‌ترین ضرورت‌های فرهنگی و از وظایف آحاد جامعه اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان کرد: در این دوره از مسابقات ۹۵ نفر از مددجویان تحت حمایت در بخش های ترتیل، حفظ، قرائت و ترجمه قرآن کریم و اذان با یکدیگر به رقابت پرداختند. 
شایسته ذکر است : این دوره از مسابقات قرآنی به مدت یک روز و در سه رده سنی زیر ۱۲ سال، ۱۲ تا ۱۸ سال و ۱۸ سال به بالا برگزار شد و از نفرات برتر تجلیل شد.
 
انتهای پیام/

 

 

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.