اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25274  |  
تاریخ انتشار : 1. خرداد 1396 - 14:39
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:
اجرای طرح ضیافت الهی در ۴۵ بقعه متبرکه استان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال در ۴۵ بقعه متبرکه شاخص استان طرح ضیافت الهی اجرا می شود، گفت: تاکنون در سال جاری ۴۲ وقف جدید در استان ثبت شده است.

به گزارش زنان شرقی ،حجت الاسلام منصور هاشمی امروز (1 خرداد) در نشست خبری، اظهار کرد: در ماه رمضان امسال هم طرح «ضیافت الهی» در دستور کار قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه امسال در 45 بقعه متبرکه شاخص استان خراسان جنوبی طرح ضیافت الهی اجرا می شود، گفت: برپائي نماز جماعت، بيان احكام شرعی، راه اندازی چهار خیمه معرفت، مراسم شب های احیا، دعای افتتاح، ترتیل خوانی و جزء خوانی قرآن کریم و افطاری ساده از جمله این برنامه ها است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با اشاره به اینکه طرح ضیافت الهی با حضور 45 روحانی مبلغ بومی و اعزامی قم برگزار خواهند شد، افزود: همچنین غرفه کودک و مشاوره جوان و عفاف و حجاب نیز برپا می شود.

 

حجت الاسلام هاشمی ادامه داد: باید از برکات ماه مبارک رمضان نهایت استفاده شود و فضای جامعه را قرآنی کنیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 20 نفر در مدرسه شبانه روزی قرآن اوقاف (حسینیه امام رضا علیه السلام) در حال حفظ کل قرآن هستند، یادآور شد: سال گذشته مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن راه اندازی شد و هزینه های آن از محل موقوفه شوکت آباد بیرجند تامین می شود.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی یادآور شد: برای تکمیل و تجهیز مدرسه شبانه روزی حفظ قرآن 860 میلیون تومان هزینه شده است.

 

حجت الاسلام هاشمی با اشاره به اینکه تاکنون در سال جاری 42 وقف جدید ثبت شده، گفت: خراسان جنوبی مقاوم سوم در اخذ سند برای موقوفات را در سطح کشور کسب کرده و در حوزه ثبتی اداره اوقاف و امور خیریه بیرجند نیز با اخذ 721 سند در سطح استان مقام نخست را کسب کرده است.

 

وی با بیان اینکه در سال جاری 230 سند برای موقوفات استان اخذ شده است، ادامه داد:سال گذشته بیش از یک هزار و 170 وقف جدید در خراسان جنوبی ثبت شده است و تعهد امسال سازمان برای سنددار کردن موقوفات 4 هزار سند وقفی است.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی در پایان درخواست کرد هر شخصی از موقوفاتی در استان اطلاع دارد به اداره اوقاف و امور خیریه گزارش دهد تا از تعرض به موقوفات جلوگیری و برای احیای آن تلاش شود.

 

انتهای پیام/

شبستان