اوقات شرعی بیرجند

جذب خبرنگار افتخاری
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
طنین یاس
دفتر اموربانوان استانداری
تولید ایرانی
نشر خبر
کد مطلب: 25299  |  
تاریخ انتشار : 7. خرداد 1396 - 10:30
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی:
برگزاری مراسم روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد در شهرستان‌های استان
جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: برگزاری مراسم محوری ۱۴ و ۱۵ خرداد در تمامی شهرستان‌های استان برگزار می شود؛ ادارات و دستگاههای دولتی تمام توان خود را برای بزرگداشت باشکوه این مراسمات به کار گیرند.

به گزارش زنان شرقی ،حسین رضایی، جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی در دومین جلسه برنامه‌ریزی ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و قیام خونین 15 خرداد بر اهمیت برگزاری باشکوه مراسم سالگرد حضرت امام خمینی (ره) و 15 خرداد در استان تأکید کرد و از ادارات خواست با توجه به تقارن این مناسبت‌های مهم با ماه مبارک رمضان، تمام توان خود را برای بزرگداشت باشکوه  این مراسمات به کار بگیرند.

 

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در تبیین پنج شاخص مکتب سیاسی امام خمینی (ره)، نخستین شاخص را ترکیب معنویت با سیاست دانست و گفت: همه مواضع و رفتارهای امام، خدا محور بود و نمونه بارز آن هم جمله معروف حضرت امام است که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد».

 

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، دومین شاخص را اعتقاد راسخ و صادقانه به نقش مردم در اداره کشور دانست و گفت: انتخابات 29 اردیبهشت تبلور عینی این نگاه امام است.

 

رضایی گفت: شاخص بعدی امام نگاه به جامعه بین المللی و جهانی بود که سعادت را نه تنها برای ملت ایران که برای سایر ملت‌های جهان می‌خواست.

 

وی افزود: چهارمین شاخص، پاسداری از ارزش‌ها است که مظهر آن تبیین مسأله ولایت فقیه توسط امام بزرگوار بود.

 

جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی عدالت اجتماعی را به عنوان آخرین و اصلی‌ترین شاخصه مکتب سیاسی امام راحل جهت حفظ و ادامه راه انقلاب لازم و ضروری دانست و بر ادامه مسیر روشن انقلاب شکوهمند اسلامی بر اساس این شاخصه‌های مهم تأکید کرد.

 

رضایی، برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در 13 خرداد در محل حسینیه جماران، برگزاری مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در 14 خرداد در مدرسه علمیه معصومیه و برگزاری مراسم 15 خرداد در روز 15 خرداد در مسجد الرسول (ص) بازار را از مهم‌ترین برنامه‌های محوری در مرکز استان بیان کرد و افزود: در تمامی شهرستان‌های استان نیز مراسم ویژه این ایام با شکوه و عظمت برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/